Efektīvi veidi, kā atmest smēķēšanu

Līdz šim ir diezgan daudz dažādu veidu, kas var palīdzēt jums atmest smēķēšanu uz visiem laikiem. Šajā sakarā nikotīna atkarības ārstēšanas metodes izvēle ir pavisam vienkārša. Jautājums ir par to, cik tas ir efektīvs. Šajā gadījumā ļoti labi "strādā" atsauksmes par vienu vai otru ārstēšanas metodi.

atmest smēķēšanu

Ne vienmēr zāles palīdz atmest smēķēšanu. Daudziem cilvēkiem izdodas pašiem tikt galā ar atkarību no nikotīna. Galvenais uzdevums tajā pašā laikā paliek pretoties kārdinājumam kādā brīdī atgriezties pie smēķēšanas. Kā izvēlēties vienīgo veidu, kā uz visiem laikiem atmest smēķēšanu? Pirms dot priekšroku jebkurai ārstēšanas metodei, ir ļoti svarīgi izpētīt katras no tām galvenās īpašības. Smēķēšanas atmešanas veidi, kas ir ideāli piemēroti mājas apstākļiem, sastāv no vairākiem galvenajiem punktiem. Pirmkārt, tas ir psiholoģiskas attieksmes faktors un gatavība uzsākt jaunu veselīgu dzīvesveidu, kurā cigaretēm vairs nav vietas.

Ko darīt, ja vēlaties smēķēt?

Ir vērts atzīmēt, ka neatkarīgi no tā, kādu nikotīna atkarības ārstēšanas metodi izvēlaties, šim priekšmetam vajadzētu būt jūsu dzīves galvenajai sastāvdaļai. Cilvēka apzināta vēlme atmest smēķēšanu ir puse no panākumiem. Nākamais solis ir samazināt dienā izdzerto cigarešu skaitu. Ir nepieciešams stingri kontrolēt savas vēlmes, prātā pastāvīgi jābūt domai "es nesmēķēju".

Ja jums ir vēlme smēķēt, jums ir jāveic pašreizējās situācijas garīga analīze. Lieliska metode, kas var apspiest domas par cigaretēm, ir īpašu nikotīna plāksteru, košļājamās gumijas un konfekšu lietošana. Turklāt tādi pārtikas produkti kā augļi, sēklas vai, piemēram, smalki sagriezti dārzeņi var palīdzēt atmest smēķēšanu. Galvenais princips šajā gadījumā ir monotons process, līdzīgs smēķēšanai.

10 veidi, kā atmest smēķēšanu

  1. Smēķēšanas atmešanas metode, izmantojot nikotīna plāksterus un košļājamo gumiju. Ar šo līdzekļu palīdzību smēķētāja organisms pamazām atradās no nikotīna atkarības. Metode ir ideāli piemērota tiem, kuri ir izvirzījuši sev mērķi atmest smēķēšanu paši, bet nikotīna izvadīšanas periods no organisma ir diezgan grūti izturams. Šādu metožu trūkums ir noteikts laiks, kas būs nepieciešams, lai tagad atradinātu no pašiem nikotīna aizstājējiem.
  2. Ārstēšanas metode ar hipnozi vai kodēšanu. Tas, iespējams, ir vienīgais veids, kā vienreiz un uz visiem laikiem ātri atmest smēķēšanu, kas nav oficiāli apstiprināts. Šī ārstēšanas metode ietver psiholoģisku ierosinājumu smēķētājam par nepatiku pret smēķēšanu. Šajā gadījumā pacients bieži tiek ievests hipnotiskā transā. Dažos gadījumos pēc noteikta seansu skaita nav iespējams atmest smēķēšanu, tad ārstēšanas kursu ieteicams atkārtot.
  3. Akupunktūra (akupunktūra) kā smēķēšanas apkarošanas veids. Kā zināms, šī dažādu slimību ārstēšanas metode pastāv jau ilgu laiku. Tas attiecas arī uz sliktiem ieradumiem, kas izraisa slimības. Iedurot īpašas adatas pareizajos ķermeņa punktos, speciālists tādējādi nomāc pacienta tieksmi pēc smēķēšanas. Vairumā gadījumu, lai atmestu smēķēšanu, pietiek ar 1-5 seansiem.
  4. Īstais veids, kā atmest smēķēšanu, ir smags darbs. Pēc psihologu domām, pastāvīga stresa stāvoklī, kas saistīts ar darbu, dienas laikā izsmēķēto cigarešu skaits ir manāmi samazināts. Saistībā ar saspringtāko grafiku neatliek laika pastāvīgajām dūmu pauzēm. Lai sasniegtu maksimālu efektu jūsu mērķim atmest smēķēšanu, palīdzēs darba vieta, kur smēķēšana ir aizliegta.
  5. Sports kā nikotīna atkarības ārstēšana. Cilvēkiem, kuri pieraduši pie aktīva dzīvesveida, lieliski noder metode, kas smēķēšanu aizstāj ar kādu sporta veidu. Ar regulāru un mērenu fizisko aktivitāšu palīdzību cilvēkam rodas baudas sajūta. Šis stāvoklis ļauj daudz vieglāk izturēt cīņu ar nikotīna atkarību. Pievēršoties sportam, jūs varat atmest smēķēšanu, neizmantojot nekādas jaunas zāles.
  6. Brīvdabas aktivitātes kā lielisks veids, kā cīnīties ar nikotīna atkarību. Klīstot pa džungļiem, iekarojot neieņemama kalna virsotni, braucot ar kajaku, var pavadīt patīkamu un reizē lietderīgu atvaļinājumu. Nesmēķētāju komandas lokā Tev ir visas iespējas atmest smēķēšanu. Pateicoties cietajam režīmam, šajā gadījumā jums nebūs laika dūmu pauzei. Tādējādi pēc dažām dienām jūs varat aizmirst par nikotīnu uz visiem laikiem.
  7. Visdrošākais veids, kā atmest smēķēšanu, ir Alena Kera grāmatas palīdzība. Līdz šim diezgan aktuālas ir jaunas metodes, kas var atbrīvoties no nikotīna atkarības. Viena no tām ir Alena Kera grāmata Vienkāršs veids, kā atmest smēķēšanu. Lasīšana, piedaloties virtuālajās atbalsta grupās (kas ir īpaši pievilcīgi tiem, kam vienkārša lasīšana ātri apnīk), jums palīdzēs audiogrāmata. Starp citu, Alena Kera grāmatas saturs ir neliels. Šī metode var palīdzēt tikai tiem, kuri ir absolūti pārliecinoši izvirzījuši sev mērķi atmest smēķēšanu paši.
  8. Vientulība palīdzēs atmest smēķēšanu. Daudzi, kas paši ir pieredzējuši šo metodi, apgalvo, ka tā patiešām darbojas. Dodoties pensijā kaut kur tuksnesī, cilvēkam rodas lieliska iespēja ne tikai uzlabot veselību, bet arī "sakārtot lietas" savās domās. Ļoti labi, ja tuvākais veikals atrodas 50 kilometru attālumā no vietas, kur apmetāties.
  9. Ir veidi, kurus nevar saukt par standarta. Bieži cilvēki, kas cieš no šīs vai citas atkarības, vēršas pēc palīdzības pie dziedniekiem. Viņu neparastā ārstēšana var arī palīdzēt apturēt jūs no smēķēšanas alkas. Galvenais nosacījums šajā, tāpat kā jebkurā citā ārstēšanas metodē, ir ticība saviem spēkiem un vēlme atmest smēķēšanu.
  10. Tuvo cilvēku atbalsts. Pastāstiet ģimenei, draugiem un kolēģiem par savu mērķi atmest smēķēšanu, jūs vismaz būsiet pārliecināts, ka neviens jums nepiedāvās dūmu pauzi. Tuvi cilvēki savukārt spēj sniegt tev atbalstu, kas šajā gadījumā nav lieks un neļauj kādā brīdī atraisīties.

Iemesli, kāpēc cilvēki atgriežas pie smēķēšanas

Aiz ieraduma smēķētāji sniedzas pēc cigaretes, saskaroties ar kādu nervu situāciju. Šis ir pats brīdis, kas var jūs mulsināt. Ļoti bieži cilvēki, kuri atmet smēķēšanu, ļauj sev atpūsties ar nikotīna palīdzību, par argumentu ņemot paaugstinātu nervu stāvokli.

Fiziskā atkarība no nikotīna nav galvenais iemesls, kas var veicināt sliktā ieraduma atgriešanos. Galvenā problēma ir psiholoģiskā atkarība no smēķēšanas. Daļēji tās ir ierastās pauzes, pareizāk sakot dūmu pauzes starp ikdienas aktivitātēm.

Kā izvēlēties reālu veidu, kā atbrīvoties no nikotīna atkarības?

Nav iespējams atrast vienīgo veidu, kā uz visiem laikiem atmest smēķēšanu, ja nav izvirzīts mērķis. Ja jums ir pilnīgi apzināta vēlme cīnīties ar atkarību, atrast efektīvu veidu ir daudz vieglāk. Ja nav nopietnas attieksmes pret savu ideju, pat visefektīvākās metodes nevar palīdzēt atbrīvoties no atkarības.

Dodot priekšroku vienam no daudzveidīgajiem smēķēšanas apkarošanas veidiem, varat to papildināt ar tautas metodēm, kas ietver īpašas tējas, novārījumus un uzlējumus, visa veida uztura bagātinātājus utt. Var kombinēt jebkuru no mūsdienu metodēm, kas iegūst atbrīvoties no tieksmes pēc smēķēšanas ar komplekso psiholoģisko terapiju. Tādējādi jums būs vieglāk tikt galā ar psiholoģisko atkarību no nikotīna. Turklāt jūs iegūsit pārliecības sajūtu un aizmirsīsit par apspiestības sajūtu.

Jāatceras, ka visizplatītākā kļūda, ko pieļauj daudzi cilvēki, atmetot smēķēšanu, ir likvidēt tikai fizisko tieksmi pēc nikotīna. Tomēr vienīgais veids, kā neatgriezeniski atmest smēķēšanu, ir pārvarēt psiholoģisko atkarību no cigaretēm. Ja tas nav izdarīts, tad agrāk vai vēlāk cilvēks atgriezīsies pie sliktā ieraduma.

Galvenais ir atcerēties par veselību

Atmetot smēķēšanu, jūs pazemināt asinsspiedienu, kā arī sirdsdarbības ātrumu. Oglekļa monoksīda līmenis cilvēka asinīs normalizējas jau pirmajā bez cigaretēm pavadītajā dienā. Izmantojot daudzus faktus par nikotīna kaitīgumu ķermenim, varat veikt piezīmes sev (piemēram, uz uzlīmēm) un izkārt tās pa visu dzīvokli.