Kā ātri, viegli un uz visiem laikiem atmest smēķēšanu

Atmest smēķēšanu ir viegli. Ja saproti, ko tieši konkrētais smēķētājs ar savu ieradumu iegūst un ko zaudē, ir daudz vieglāk izvēlēties efektīvāko veidu, kā uz visiem laikiem atmest smēķēšanu. Tāpēc pirmais, kas jādara, ir saprast savu smēķēšanas motivāciju. Pēc tam laiks pāriet pie labi zināmajām psiholoģiskajām, terapeitiskajām un tautas metodēm, kas palīdzējušas ne vienam vien nikotīna atkarīgajam.

veidi, kā atmest smēķēšanu

Kāpēc smēķēt?

Lai atmestu sliktu ieradumu, jums ir jāsaprot tā pastāvēšanas iemesli. Lielākā daļa cilvēku sāk smēķēt pusaudža gados. Vēlme izskatīties kā pieaugušam mudina pusaudžus uz "pieaugušām" darbībām, tostarp dzeršanu un smēķēšanu. Kad maksimālisms pāriet, vairs nav tik viegli atteikties no ieraduma: ķermenis ir atkarīgs, un dzīve bez cigaretēm vairs nav iespējama.

Līdzīga situācija rodas, kad cilvēks nonāk jaunā kolektīvā. Stresu no jaunās vides papildinās tas, ka, veidojot kontaktu ar apkārtējiem, cilvēki spēj pārņemt citu cilvēku paradumus un pielāgoties vispārējam sabiedrības dzīvesveidam. Šāds atkarības attīstības mehānisms ir saistīts ar vēlmi iekļauties kolektīvā un justies iekļautam darbā. Tas var sākties ar mēģinājumu uzturēt smēķētāju kompāniju un pasīvo smēķēšanu, radot noslieci.

No smēķēšanas pastāv psiholoģiskas un fizioloģiskas atkarības. Psiholoģiskā ieraduma stadijā atmest smēķēšanu ir viegli, jo cilvēks nav īsti atkarīgs no tā, bet tikai pārliecinās par cigarešu smēķēšanas pozitīvo ietekmi. Ja šai atkarības formai ir pievienojusies fizioloģiska, tad arī organismam būs jācīnās ar slikto ieradumu.

Kur sākt?

Pareiza attieksme padarīs smēķēšanas atmešanu visnesāpīgāko.

Vispirms jums vajadzētu izmest visus atlikušos smēķēšanas maisījumus un cigaretes. Kad lēmums atmest ieradumu ir pieņemts, izšķiroša noraidīšana palīdz no tā atbrīvoties. Smēķēšanas piederumi, piemēram, iemuti, pīpes, cigarešu futrāļi, pelnu trauki un pat šķiltavas, bez nožēlas nonāk atkritumu tvertnē. Arī "pienākuma" paka ielido miskastē, lai kārtējo reizi nevilinātu ar savu klātbūtni.

Bieži vien smēķēšanas atmešanai nav gribasspēka atmest smēķēšanu 1 dienas laikā; vēlme smēķēt ir spēcīgāka par spēju aizmirst par ierasto dzīves atribūtu. Šādā situācijā ir piemērota cita metode ar pakāpenisku izsmēķēto cigarešu skaita ierobežošanu. Jums jāaprēķina, cik daudz parasti tiek kūpināts dienā. Pirmajās pāris dienās jums ir jāsamazina to skaits par vienu un tā tālāk, līdz kļūst iespējams visu dienu iztikt bez cigaretes. Kad smēķēšanas nepieciešamība kļūst minimāla, varat droši izmest visu smēķēšanas piederumu - tagad tam pietiks gribasspēka.

Vēl viens efektīvs veids ir regulāras smēķēšanas aizstāšana ar elektroniskās cigaretes vai vape lietošanu. Šo ierīču sastāvs ietver mazāku nikotīna devu nekā cigaretē. Tomēr šajā gadījumā ir vērts skaidri ierobežot to lietošanas laiku, jo atšķirībā no parastajām cigaretēm nav skaidri noteikta lietošanas perioda.

Kā nesalauzt?

Aizmirst par smēķēšanu bieži vien traucē paša organisma pieradums lietot nikotīnu. Sākotnēji šo vielu neatkarīgi ražo aknu šūnas minimālās devās. Kad tā uzņemšana no ārpuses sāk pārsniegt šūnām nepieciešamās devas, aknas pārtrauc savu ražošanu kā nevajadzīgu. Šeit cilvēkam ir "pārtraukums". Katrs periods pirms "lūzuma" parādīšanās ir individuāls. Tas ir saistīts ar atšķirīgo cigarešu stiprumu un smēķēšanas pieredzi. Ar īsu pieredzi maksimālā tieksme pēc ieraduma atsākšanas parādās pirmajās 2-4 dienās un gandrīz uzreiz pazūd sakarā ar aknu darbības sākumu. Ja pieredze ir nozīmīga, un cigaretes bija vidēja stipruma un augstākas, tad šis periods var aizkavēties līdz pāris nedēļām. Šajā gadījumā smēķēšanas atmešanai vajadzētu būt pakāpeniskai, lai neradītu ķermenim stresu.

Smēķēšana bieži vien iet roku rokā ar citiem cilvēka ieradumiem. Šādas darbības refleksu līmenī var izraisīt sabrukumu un palielināt nepieciešamību pēc cigarešu. Tāpēc to noraidīšana ir jāpapildina ar ikdienas "parašu" izmaiņām. Vislabāk ir nedaudz novirzīties uz veselīgu dzīvesveidu: dzeriet ūdeni un sulas sodas un kafijas vietā, veiciet vieglas fiziskas aktivitātes.

Medicīniskie preparāti

Ja pašam nav izdevies atmest smēķēšanu, tad jāsāk lietot īpašas zāles, kas mazina tieksmi pēc smēķēšanas. Starp tiem ir šādas formas:

  • apmetumi;
  • aerosoli;
  • tabletes.

Plāksterus var pielīmēt uz jebkuras ķermeņa daļas, lai neviens nenojautu par tās klātbūtni. Viņu darbība ir balstīta uz nelielu nikotīna devu ievadīšanu cilvēka organismā. Tieksme pēc tā uzņemšanas no ārpuses pazūd, un aknas pamazām sāk ražot trūkstošo apjomu. Grūtības šo plāksteru lietošanā slēpjas biežajā cilvēka neiespējamībā aprobežoties ar vienu reizi dienā, kā rezultātā tie pastāvīgi mainās un nikotīna devas palielinās virs pieļaujamajām.

Ir divu veidu smēķēšanas atmešanas aerosoli: nikotīnu saturoši un nikotīnu atturīgi. Pirmajā gadījumā aerosola iedarbība ir līdzīga plākstera lietošanai un rada tādas pašas problēmas. Otra veida aerosols darbojas ar citu mehānismu. To sastāvā ir tikai ēteriskās eļļas un augu tinktūras, kuras, nonākot elpceļos, apņem gļotādu. Ja pēc narkotiku lietošanas cilvēks smēķē cigareti, nikotīns reaģēs ar eļļām, kas izraisīs intoksikāciju ar sliktu dūšu, reiboni un vispārēju nespēku. Rezultāts padarīs cigaretes smēķēšanu nepanesamu.

Tabletes darbojas pēc principa, veidojot nepatiku pret smēķēšanu, taču atšķirībā no aerosoliem nepieciešamās vielas nonāk asinsritē, kur reaģē ar nikotīnu.

Tautas metodes

Narkotiku terapija nikotīna atkarības gadījumā nav ieteicama visiem. Parasti vislabāko efektu var sasniegt cilvēki ar nelielu smēķēšanas pieredzi. Ilgstoši smēķētāji saskaras ar daudzām blakusparādībām, kas tikai neļauj viņiem atmest smēķēšanu. Šajā gadījumā ieteicams izmantot tradicionālās medicīnas metodes, kas balstās uz dabīgu produktu lietošanu un neizraisa plašas blakusparādības.

  • Zāļu kolekcija. Islandes sūnu, kosas, pikuļņiku, žaunu, nātru un alpīnisma maisījumu (1 tējkarote katras sastāvdaļas) ielej 500 ml verdoša ūdens, vāra 10 minūtes, ievilkties stundu un filtrēt caur marli. Lietojiet infūziju 100 ml trīs reizes dienā pēc ēšanas.
  • Antinikotīna tēja.Sasmalcina parasto cigoriņu, baldriāna officinalis, nātru lapu, piparmētru un smaržīgo rūtu saknes. Iegūtajai kolekcijai pievieno vienu tējkaroti lapu tējas un ielej 500 ml verdoša ūdens. Kolekcija tiek ievadīta stundu, pēc tam to filtrē. Tas jālieto 130 ml 2-3 reizes dienā.
  • Auzas. Divas ēdamkarotes auzu graudu aplej ar glāzi verdoša ūdens, pēc tam vāra 5 minūtes un ievilkties stundu. Paņemiet novārījumu pēc izkāšanas pa 100 ml trīs reizes dienā pirms ēšanas.
  • Calamus saknes. Divus gadus vecu putnu ķirša zaru sagriež 5 mm gabalos. Košļājiet un spļaujiet katru reizi, kad jūtaties kā smēķēt. Efekts rodas 10-12 dienas pēc lietošanas sākuma.
  • Uzlējums mutes skalošanai. Uzlējuma pagatavošanai saberztus serpentīna sakneņus aplej ar glāzi verdoša ūdens un ievilkties 50 minūtes. Katru dienu no rīta pēc ēšanas izskalojiet muti. Skalošanai var izmantot arī sodas šķīdumu (viena ēdamkarote sodas glāzē ūdens).

Ārstēšanas kurss ar tautas līdzekļiem visos gadījumos (izņemot kalmju sakņu lietošanu) ir 1 mēnesis.

Secinājums

Smēķēšana mūsdienu sabiedrībā ir diezgan izplatīts sliktais ieradums, tāpēc no tā nav tik viegli atteikties. Jāsaprot, ka diez vai par to būs iespējams pilnībā aizmirst, neskatoties uz visiem padomiem, vienas dienas laikā. Gadu gaitā uzkrātā pieredze tik ātri nepazudīs. Par laimi, problēmas risināšanai ir daudz iespēju, un no daudzajiem piedāvājumiem jūs noteikti varēsiet izvēlēties labāko un efektīvāko veidu, kas jums palīdzēs.