Atmest smēķēšanu kalendārs pa dienām

Vai esat kādreiz domājis, kas notiek ar jūsu ķermeni, kad atmetat smēķēšanu? Protams, atteikšanās no cigaretēm ir spēcīgs stresa faktors, kas ietekmē fizioloģisko un psiholoģisko stāvokli. Speciālistu ieteikumi, bijušo smēķētāju padomi palīdz tikt galā ar abstinences sindromu, turklāt ir ļoti daudz metožu, kas izlīdzina abstinences sindromu un ļauj cilvēkam atgūt pilnvērtīgas dzīves prieku. Vislielāko interesi rada smēķēšanas atmešanas sekas. Jūs varat ierakstīt savas fizioloģiskās sajūtas, emocijas, domas un sajūtas dienasgrāmatā. Ērtības labad un kā papildu motivācija notiekošās izmaiņas tiek krāsotas burtiski pa dienām.

Smēķēšanas atmešanas kalendārs

Lēmums pieņemts!

Ņemot vērā to, ka smēķēšana tagad ir izgājusi no modes, arvien vairāk vīriešu un sieviešu domā par atbrīvošanos no atkarības. Mūsdienu farmakoloģija katru gadu izstrādā zāles, kuru mērķis ir pakāpeniski izzust tieksme pēc cigaretēm un mazināt abstinences simptomus. Bet pat atkarības ārstēšana ar narkotikām neizslēdz gribasspēka klātbūtni un lielu vēlmi atmest smēķēšanu.

Parasti vīriešu daļa iedzīvotāju, proti, saskaņā ar PVO statistiku, viņi ir smagi smēķētāji, viņi nevar gaidīt, lai pēc iespējas ātrāk sasniegtu vēlamo rezultātu. Šeit viss ir individuāls un atkarīgs no smēķētāja pieredzes, no tā, cik ļoti ķermenis ir "piesātināts" ar darvu, nikotīnu, kancerogēniem un sadegšanas produktiem. Nelielas izmaiņas tiek novērotas vienas dienas laikā, bet patiesās cigarešu smēķēšanas atmešanas sekas varēs novērtēt tikai pēc gadiem, kad būs pilnībā atjaunota visu organisma sistēmu darbība.

Lai atšķiršanas periods no tabakas noritētu pēc iespējas nesāpīgāk, papildu paņēmieni netraucēs. Smēķētāju kalendārs ļauj analizēt vispārējo ķermeņa stāvokli pēc smēķēšanas atmešanas, koncentrēties uz procesa galvenajiem aspektiem. Faktiski dienasgrāmata ir izveidota paškontroles nolūkos. Titullapā varat uzskaitīt iemeslus, kas lika jums atvadīties no "nikotīna atkarības", un katru reizi, atverot kalendāru, jūs jutīsit, ka ejat pareizajā virzienā.

Pirmie soļi

Vispirms jāizlemj par datumu, nedēļas nogalēs vēlams atmest smēķēšanu. Neaizmirstiet par ķermeņa morālo sagatavošanu, kas aizņem apmēram nedēļu. Šajā laikā jums ir jāatbrīvojas no pelnu trauka un šķiltavas, jāievieto pretnikotīna pastilām vai košļājamā gumija, kur iepriekš tika uzglabātas cigaretes. Sākumā mēģiniet izvairīties no smēķēšanas uzņēmumiem. Lūdziet draugus, kolēģus un radus nesmēķēt tuvumā, cienīt jūsu izvēli.

Informācija dienasgrāmatā ir jāizklāsta soli pa solim, lai neapjuktu. Būtiskākās cigarešu smēķēšanas atmešanas sekas ir tās, kas rodas pirmajā cīņas pret slikto ieradumu gadā. Zemāk ir smēķēšanas atmešanas dienasgrāmata. Iepazīšanās ar to sagatavos grūtībām, kas var rasties ceļā uz atbrīvošanos no tabakas atkarības.

dienas Domas un jūtas Fizioloģiskas sajūtas Kas notiek
Pirmkārt Beidzot darīts! Es atmetu smēķēšanu! Es jūtu pārliecību, lepnumu, prieku no lēmuma pieņemšanas. Tieksme pēc tabakas ir minimāla, to viegli pārtrauc svešas domas. Slikta apetīte, viegls reibonis, mērena trauksme, grūtības aizmigt. Pirmajās dienās motivācijas līmenis ir ļoti augsts. Pēc tam, kad cilvēks atmet smēķēšanu, asinis un ķermeņa audi tiek piepildīti ar skābekli, un ievērojami samazinās CO2 koncentrācija. Uzlabojas eritrocītu transporta funkcija.
Otrkārt Joprojām nesmēķēju, bet ir neliela aizkaitināmība, pašhipnozes spēks vājinās. Dienas laikā viņš pārvar miegainību, apātiju. Dažkārt roka automātiski sniedzas pēc cigaretēm, ko darīt, ir ieradums. Samazināta ēstgriba uz smēķēšanas atmešanas fona, tieksme pēc smaržīgiem ēdieniem. Elpas trūkums, klepus, bieža urinēšana, sāpes vēderā. Slikts miegs, ādas niezes sajūta un ādas sasprindzinājums. Uz sliktās veselības fona izgaist eiforija no cigarešu mētāšanas. Bet sāk atjaunoties skropstu epitēlija darbs, kas pasargā plaušas un bronhus no kaitīgām vielām. Gremošanas trakta gļotāda tiek atjaunināta.
Trešais Pieaug nervozitāte, jūtu izteiktu abstinences sindromu. Es nezinu, kur likt sevi un kā novērst uzmanību no obsesīvās domas par smēķēšanu. Miegs traucējošs, periodisks. Jau no trešās dienas pēc pēdējās izsmēķētās cigaretes rodas brutāla apetīte, velk uz saldumiem. Ir izmaiņas gremošanas trakta darbā, reibonis, tahikardija, troksnis ausīs. Var novērot ādas izsitumus. Sācies skropstu epitēlija un bronhu gļotādas reparācijas process. Tripsīna daudzums organismā samazinās, asins plūsma smadzenēs un sirdī, gluži pretēji, palielinās. Šūnu līmenī samazinās nepieciešamība pēc cigarešu dūmiem, asinsvadu tonuss ir stabils. Esi uzmanīgs! No trešās dienas pastāv liels risks atslābt un atsākt smēķēt.
Ceturtais Nikotīna bads turpinās. Es pārtraucu agresivitāti un aizkaitināmību ar sedatīviem līdzekļiem. Garastāvoklis ir labils, miegs virspusējs, koncentrēšanās traucēta. Lai organisms varētu ātri attīrīties no toksīniem, dzeru zaļo tēju, ēdu daudz augļu un dārzeņu. Troksnis ausīs, paaugstināts asinsspiediens, urinēšana ir normāla. Kaklā ir viskoza kamola sajūta, sākas klepus, tāds pats kā smēķējot. Reizēm ir izteikts sejas, pirkstu, ausu pietūkums. Nikotīna paliekas tiek izvadītas no organisma. Ir izmaiņas raksturā, kad tas mainās, cieš ne tikai pats smēķētājs, bet arī viņa tuvākā vide. Smēķēšanas atmetēju plaušās turpinās reparatīvie procesi, bronhu sekrēcija ir normāla. Var pasliktināties peristaltikas darbs, normalizējas antidiurētiskā hormona sintēze.
Piektais Nebiju domājusi, ka atteikšanās no cigaretēm būs tik grūta! Es lasīju daudz atsauksmju forumos, bet man pat nebija aizdomas, ka līdzīgas izmaiņas notiks ar mani. Slikta pašsajūta, nerimstoši vajā domas par smēķēšanu. Mutē ir rūgta garša, pastāvīgi slāpst. Ir veģetatīvās sistēmas pārkāpuma pazīmes, kas izpaužas kā neliels roku trīce, pārmērīga svīšana, slāpju sajūta. Kaklā ir jūtams irdens gļotādas kamols, ar atkrēpošanu gļotas ir tumšas krāsas un biezas konsistences. Izdedžu ķermenis lēnām, bet pārliecinoši tiek attīrīts, pēc smēķēšanas atmešanas bronhopulmonārās sistēmas dzīlēs tiek uzsākti reģeneratīvie procesi. Dziedē mikrotraumas mēlē. Kuņģī ir mazāk gļotu, zarnu tonuss joprojām ir zems.
Sestais Atgriežas abstinences sindroms, garastāvoklis lec. Vēlme smēķēt rodas lēkmjveidīgi, ilgst apmēram 5-10 minūtes. Bija pāris brīži, kad grasījos iet pēc cigaretēm, ļoti grūti sevi savaldīt. Turpina parādīties veģetatīvie traucējumi, ir saistīta slikta dūša un grēmas. Paaugstinātas slāpes, bieža urinēšana, gļotas ar asinīm klepus laikā. Leikocītu šūnas pirmo reizi "izauga" bez nikotīna ietekmes uz smēķētāja ķermeni. Tiek normalizēts kuņģa-zarnu trakta darbs, atjaunotas garšas kārpiņas.
Septītais Es atmetu smēķēšanu pirms septiņām dienām. Iespējams, vēl ir pāragri runāt par pilnīgu atbrīvošanos no atkarības, taču sākums ir dots. Tonakt gulēju labāk, bet tukšuma sajūta nepamet. Ļoti palīdz tuvinieku atbalsts. Gļotas iziet, "kamols" kaklā saglabājas, āda nolobās. Asinsspiediens nedaudz svārstās. Neskatoties uz to, apetīte palielinās, ādas bālums pakāpeniski izzūd. Var pieņemt, ka pirmais struktūras restrukturizācijas posms ir veiksmīgi pabeigts. Pirmās nedēļas beigās ieteicams veikt pilnu asins analīzi un fluorogrāfiju.

Kad cilvēks atmet smēķēšanu, sekas ķermenim var būt ārkārtīgi nepatīkamas. Un nav pārsteidzoši, ka fiziskā atkarība no cigaretēm vēl nav atkāpusies, un psihoemocionālais stress mazināsies tikai otrās nedēļas beigās. Tāpēc labāk neriskēt, pakāpeniska smēķēšanas atmešana palīdzēs izvairīties no recidīva.

Otrā un nākamās nedēļas

Tie pāriet vieglāk, ja nav kairinātāju cigarešu vai tabakas dūmu veidā. Organisms atjaunojas un praktiski nereaģē uz nikotīna deficītu. Pāršķirstot smēķēšanas atmešanas kalendāru, var atzīmēt daudz pozitīvu momentu, kuru nozīmi apjēgt tikai ar laiku.

Iespējamās izmaiņas, kas saistītas ar cigarešu smēķēšanas atmešanu:

  • 14. dienā. Bronhu dzīšanas process ir noslēdzies, trombocīti jau paspējuši atjaunoties, eritrocīti - nē. Iespējamas veģetatīvi-asinsvadu izpausmes, taču uzlabojas sejas krāsa, pazūd pirkstu dzeltenīgā krāsa. Klepus mazinās, bet, ja smēķēšanas stāžs ir vairāk par 20 gadiem, tad bronhīta pazīmes var novērot līdz pusgadam.
  • 1. mēnesis. Līdz 30. dienai augšējie elpceļi tiek atjaunoti šūnu līmenī. Ķermeņa svars ievērojami palielinās. Izmaiņas organismā attiecas arī uz psiholoģisko komfortu, entuziasmu pamazām nomaina depresīvs stāvoklis. Šajā posmā ir svarīgi neplīst. Atcerieties, ka ievērojama daļa no ceļa uz smēķēšanas atmešanu jau ir pabeigta.
  • 2. mēnesis. Nākamie 3-4 mēneši sievietēm ir īpaši pievilcīgi skaistuma ziņā. Mazinās neveselīgais pirkstu dzeltenums, sāk izzust kuperozes tīkliņi un pelēkā sejas krāsa. Atkarība no cigarešu smēķēšanas saglabājas, taču tā kļūst mazāk izteikta, lai gan joprojām ir nepieciešams gribasspēks un tuvinieku atbalsts.
  • 3. mēnesis. Organismā pēc smēķēšanas atmešanas sākas intensīva asinsvadu atjaunošana, to tonuss normalizējas. Šajā periodā veidojas "neatgriešanās punkts", pilnībā izzudusi fiziskā atkarība no tabakas, psiholoģiski smēķēšana uz cilvēku gandrīz nekādi neietekmē. Apetīte un vispārējā pašsajūta ir laba.
  • 6. mēnesis. Cigarešu atteikšanās izraisīja visu ķermeņa sistēmu pilnīgu atjaunošanos, asinis un šūnas atbrīvojās no nikotīna, aknas darbojas efektīvāk. Katru dienu palielinās plaušu tilpums, kļūst vieglāk elpot. Pēc sešiem mēnešiem cilvēks praktiski neatceras atkarību.
  • Pēc gada. Periods, kad tiek summēti rezultāti. Varam pieņemt, ka organisma attīrīšana pēc smēķēšanas atmešanas bija veiksmīga. Darbs nikotīna atkarības pārvarēšanai nākotnē nesīs augļus: sirdslēkmes risks samazināsies par 50%, insulta risks - par 30%, plaušu un aknu vēzis - par 80-90%, kuņģa-zarnu trakta - par 60-70%, lūpu. vēzis - par 99-100%.

Pētot smēķēšanas atbrīvošanās kalendāru pa dienām un mēnešiem, redzams, ka pirmo posmu grūtības sāk aizmirst, atjaunotās nervu šūnas lieliski funkcionē bez tabakas dūmiem. Runājot par recidīva iespējamību, narkologi apgalvo, ka risks atgriezties pie cigarešu smēķēšanas slēpjas nevis fiziskā tieksmē pēc nikotīna, bet gan galvā. Gribasspēks un pastāvīgs darbs pie sevis ir panākumu, veselības un ilgmūžības atslēga.

Alternatīva iespēja

Daudzi salīdzina smēķējamu tabaku un marihuānu, marihuānu, marihuānu vai hašišu, taču to nevajadzētu darīt. Konvencionālo cigarešu atmešanas sekas ir daudz vieglākas nekā tās, kas rodas, pārtraucot lietot psihoaktīvas zāles. Smēķētāja organisma atkarība no vieglajām narkotikām veidojas lēnāk, bet visas kaņepju vielas satur tetrahidrokanabinolu un kanabinolu, kas izraisa garīgu un fizisku atkarību. Briesmas ir tādas, ka marihuānas smēķēšanas sekas ilgstoši neizpaužas, un, epizodiski lietojot narkotikas, nav abstinences sindroma.

Var šķist, ka nezāles lietošana ir daudz "izdevīgāka", jo smēķētājs dienā iztērē no 7 līdz 20 cigaretēm, savukārt marihuānas cienītāji – ne vairāk kā 3. Taču kaņepēs ir aptuveni tādi paši toksiskie piemaisījumi, un, ja smēķē loti, tad organisms pieradīs pie narkotiskā dopa un uzstājīgi pieprasīs vēl vienu dvesmu.

Lai uz visiem laikiem atbrīvotos no atkarības važām, jūs nevarat iztikt bez:

  • Spēcīga vēlme.
  • dzelzs griba.
  • Tuvo cilvēku atbalsts.
  • Speciālista palīdzība.

Lielākajai daļai smēķētāju ar stāžu, kas pārsniedz 7-10 gadus, ir abstinences sindroms, un kopējā organisma atveseļošanās pēc smēķēšanas, kas ilga gadiem, ir lēnāka. Turpmāka veselīga dzīvesveida neievērošana izraisa atmiņas un koncentrēšanās spējas pasliktināšanos, asinsspiediena svārstības un problēmas ar sirds un asinsvadu sistēmas orgāniem un aknām.

Tikai tad, kad tu atmet smēķēšanu, tu saproti, cik grūti tas ir. Pašpārliecinātība ir atslēga, lai viegli atmestu cigaretes. Nav nepareizas dienas, lai pārvarētu atkarību un atkal justos kā pilnīgs, laimīgs cilvēks. Un lai tikai smēķēšanas atmešanas kalendārs atgādina par to nemierīgo laiku, kad atkarība no nikotīna saindēja tavu dzīvi!