Vai es varu smēķēt pirms asins analīzes veikšanas?

Dažās situācijās jautājums par to, vai pirms asiņu nodošanas ir iespējams smēķēt, kļūst aktuālāks nekā jebkad agrāk un prasa detalizētu apsvēršanu. Lai iegūtu visdrošāko priekšstatu par ķermeņa stāvokli, dažādām diagnostikas procedūrām un testiem ir jāievēro noteikumi. Tajā pašā laikā ir plašs faktoru saraksts, kas ietekmē testa rezultātu precizitāti.

Pilnīga asins analīze: tabakas dūmu un to atvasinājumu ietekme uz cilvēka ķermeni

Dzīves laikā katram no mums atkārtoti jāveic dažādi diagnostikas pasākumi, kuru mērķis ir noteikt ķermeņa stāvokli un identificēt novirzes, kas saistītas ar dažādu slimību veidošanos un attīstību. Tajā pašā laikā pētījumu datu precizitāti ietekmē milzīgs faktu daudzums gan par iekšējām, gan ārējām īpašībām. Šis fakts bieži noved pie tā, ka testa rezultāti ir sagrozīti un neatspoguļo reālo priekšstatu par konkrētas ķermeņa sistēmas stāvokli. Labākajā gadījumā šāds rezultāts novedīs pie nepieciešamības atkārtoti veikt diagnostiku. Negatīvākais rezultāts būs nepareiza diagnoze un neefektīva terapeitiska iejaukšanās. Pamatojoties uz to, noteikumu ievērošana ir obligāta, un tā ir testēšanas uzticamības garantija.

Vislielāko ietekmi uz limfas sastāvu un īpašībām ietekmē tabakas dūmu galvenais aktīvais elements, proti, nikotīns. Tās ietekmē tiek ražots liels skaits dažādu hormonu, kuru mērķis ir nomākt toksisko iedarbību. Turklāt tūlīt pēc cigaretes smēķēšanas eritrocītu skaits asinīs strauji palielinās, un leikocītu līmenis samazinās. Šī procesa rezultātā palielinās ne tikai asins viskozitāte, kas neizbēgami ietekmē trauku integritāti, bet arī mainās tā struktūra, un tas nevar neietekmēt pētījumu veikšanu.

Tāpēc, lai iegūtu visuzticamākos datus par sava ķermeņa stāvokli, ir jāievēro procedūra, kas notiek pirms asiņu ņemšanas.

Pirms asins nodošanas jāievēro šādi ieteikumi, lai nodrošinātu visprecīzāko cilvēka ķermeņa stāvokļa parādīšanu:

smēķēšana nav ieteicama pirms asins nodošanas analīzei
  • pētījuma materiāla paraugu ņemšana jāveic no rīta;
  • ziedot asinis tukšā dūšā;
  • dienu pirms asins ziedošanas jāpārtrauc alkohola lietošana;
  • dienu pirms pārbaudes jums jāizvairās no fiziskām aktivitātēm, hormonālo zāļu lietošanas, smagas pārtikas lietošanas; jūs varat smēķēt tikai 1-1, 5 stundas pirms testiem.

Tieši paaugstināts hormonu līmenis noved pie vislielākajām neatbilstībām testa rezultātos. Katrs no šiem faktoriem var kļūt par pašu stimulu, kas novedīs pie testa datu sagrozīšanas. Kas attiecas uz smēķēšanas procedūru, pirmajās 20–30 minūtēs pēc cigarešu lietošanas nikotīna koncentrācija asinīs ir maksimāla, kas neizbēgami ietekmē testa rezultātus. Tāpēc pēc smēķēšanas ir jāpaiet vismaz 1 stundai, tas ir vienīgais veids, kā iegūt vairāk vai mazāk precīzus testa rādītājus. Kopumā labākais risinājums būtu pilnīga sliktu ieradumu noraidīšana un ieteikumu ievērošana, jo šī pieeja visprecīzāk parāda ķermeņa vispārējo stāvokli. Smēķēšana tiek uzskatīta par sliktu ieradumu iemesla dēļ. Šis statuss ir saistīts ar šīs procedūras negatīvo ietekmi uz cilvēka ķermeni. Turklāt pats process izraisa lielu atkarību, ko raksturo fiziska atkarība no cigaretēm. Tabakas dūmu un to atvasinājumu darbības rezultātā mainās daudzu skarto orgānu audu struktūra. Tādēļ diagnostikas pētījumu precizitāte, kas vērsta uz ķermeņa stāvokļa noteikšanu, samazinās, kas var izraisīt nepareizu diagnozi un turpmāku terapijas izrakstīšanu.