Smēķēšanas zāles

Atmest smēķēšanu nav viegls uzdevums. Problēmu rada fakts, ka galvenā tabakas sastāvdaļa - nikotīns - ir psihoaktīva viela un smēķētājiem izraisa atkarību. Lielākā daļa smēķētāju vēlas atmest savu atkarību. Šī vajadzība rodas pēc veselības problēmu rašanās. Bet visi neatkarīgi mēģinājumi atmest smēķēšanu visbiežāk ir neveiksmīgi. Īpaši starp tiem, kuriem ir ilga smēķēšanas vēsture. Smēķētāji mēģina atbrīvoties no atkarības, izmantojot mājas zāles, lieto smēķēšanas tabletes. Tomēr kaislība izrādās spēcīgāka par viņu vēlmi.

smēķēšanas tabletes

Ko darīt šajā situācijā? Ir tikai viena izeja - ir nepieciešams ķerties pie profesionāļu līdzdalības. Narkoloģijas centrs sniedz kvalificētu un efektīvu palīdzību cilvēkiem ar tabakas atkarību. Tajā pašā laikā mēs izmantojam narkotiku terapijas, psihoterapijas un smēķēšanas hipnozes līdzekļus. Atbilstība visiem ārstu ieteikumiem dod lielisku rezultātu un pozitīvu prognozi.

Smēķēšanas kaitējums

Pasaules Veselības organizācija informē: katru gadu no tabakas pārmērīgas lietošanas pasaulē mirst 6 miljoni cilvēku. Turklāt 10% no tiem ir nesmēķētāji (pasīvi smēķētāji) - cilvēki, kuri ir spiesti elpot blakus smēķējošo dūmus. Saskaņā ar statistiku uz zemes ir aptuveni 1 miljards smēķētāju.

Šīs atkarības izplatību izraisa:

 • bezmaksas nikotīnu saturošu produktu tirdzniecība;
 • piekļuve tabakas izstrādājumu iegādei bērniem un pusaudžiem;
 • atklātas un slēptas (filmās, grāmatās) reklāmas kampaņas, palielinot cigarešu, cigāru un cita veida tabakas pārdošanu.
meitene parāda smēķēšanas kaitējumu

Ja tabakas dūmi nonāk ķermenī:

 • Tiek ietekmēti bronhi un plaušu audi. Pacientam attīstās hronisks bronhīts, koronārā sirds slimība.
 • Laika gaitā iznīcinātie elpošanas sistēmas audi var izraisīt ļaundabīgu procesu attīstību ne tikai tajos, bet arī mutes, rīkles, kuņģa un citu orgānu gļotādās.
 • Nikotīns izraisa pastāvīgu mazo artēriju sašaurināšanos. Agrāk vai vēlāk šī patoloģiskā spazma noved pie asinsrites pārtraukšanas audos. Pacientam attīstās "smēķētāja slimība" - endarterīta iznīcināšana, kas noved pie ekstremitāšu gangrēnas un to amputācijas.
 • Vēnās veidojas asins recekļi, tromboflebīts un tā komplikācijas: lielo trauku trombembolija (aizsprostojums), kas var izraisīt nāvi.

Apglabāšanas metodes un ārstniecības līdzekļi smēķēšanai

Lai atbrīvotos no atkarības no tabakas, nepieciešama pacienta izteikta vēlme. Labāk ir atmest smēķēšanu uzreiz. Daži pacienti mēģina iet, samazinot smēķēto cigarešu skaitu. Vairumā gadījumu tas ir nepareizs ceļš, kas izraisīs lielāku pievilcību un pretēju efektu.

vīrietis ir slims no smēķēšanas

Kāpēc cilvēkam ir grūti atmest smēķēšanu? Vainīgais ir sava veida atturēšanās - "nikotīna izņemšana", kas rodas no nākamās cigaretes atteikuma.

Tas ir izteikts:

 • Iekšējais diskomforts.
 • Nervozitāte un aizkaitināmība, galvassāpes.
 • Bāla āda un svīšana.
 • Drebuļi.
 • Sāpīgas sajūtas sirds rajonā, palielināta sirdsdarbība.
 • Asinsspiediena izmaiņas.
 • Zarnu darbības traucējumi un samazināta apetīte.
 • Miega traucējumi.

Atteikšanās sūdzību intensitāte palielinās 5-7 dienu laikā, sasniedz maksimumu un pamazām sāk samazināties.

Šajā periodā pacientam ir nepieciešams sniegt medicīnisku un psiholoģisku atbalstu. Palīdzība novērš šos simptomus un ievērojami palielina pozitīva iznākuma iespējamību.

Praksē narkologi smēķēšanai izmanto šādas metodes, līdzekļus un zāles:

nikotīna plāksteris smēķēšanai
 • Nikotīna aizstājterapija. Zāļu parakstīšana, kas satur nikotīnu to sastāvā, palīdz mazināt sūdzības par atteikšanos un ļauj pacientam koncentrēties uz garīgās atkarības atbrīvošanos. Šīs grupas narkotikas ietver īpašas košļājamās gumijas, pastilas, konfektes, plāksterus, aerosolus, tabletes. Tie ir patentēti un tiem ir dažādi nosaukumi. Viņu uzņemšana piesātina ķermeni ar nikotīnu dilstošā secībā un ļauj pakāpeniski noņemt sūdzības par fizisko atkarību.
 • Nikotīna receptoru agonisti. Smēķēšanas tabletes mazina alkas un atvieglo abstinences simptomus. Zāles lieto saskaņā ar īpašu shēmu, ko izrakstījis ārstējošais ārsts. Neskatoties uz labu efektu, to lieto ierobežoti smagu blakusparādību dēļ.
 • Antidepresanti, kas satur bupropionu un nortriptilīnu. Papildus galvenajai darbībai depresijas mazināšanai viņi spēj nomākt atkarību no nikotīna.
 • Antihipertensīvie līdzekļi. Klonidīns papildus asinsspiediena pazemināšanai atvieglo tieksmi.

Nesen tiek izstrādāta specifiska vakcīnai līdzīga viela (šāviens no smēķēšanas), kas paredzēta, lai ātri glābtu cilvēku no smēķēšanas un tās sekām.

Kā atmest smēķēšanu, izmantojot hipnozi

smēķēšanas hipnoterapija

Hipnotisko ieteikumu prakse balstās uz garīgās atkarības nomākšanu. Hipnoterapija ļauj noņemt dominējošos patoloģiskos refleksus, izraisīt nepatiku pret tabakas dūmu smaku, cigarešu veidu. Hipnoterapeits, iznīcinot sāpīgas idejas un ieradumus, aizstāj tos ar veselīga dzīvesveida uzstādījumiem.

Smēķēšanas atmešana ar hipnozi prasa vairākas sesijas. Ja smēķētājam ir sena vēsture un viņam ir fiziskas tieksmes, viņam papildus tiek piešķirts atbalsts medikamentiem. Ar simptomātisku zāļu un smēķēšanas zāļu palīdzību tiek noņemta aizkaitināmība, normalizējas asinsspiediens un tiek novērstas citas nikotīna izņemšanas izpausmes.

Lai atmestu smēķēšanu, izmantojot hipnozi, jums nav jāaizkavē ārsts, bet gan viņam jāpalīdz. Lai to izdarītu, vispirms jums jānoskaņojas uz dziedināšanu. Tad šī metode dos maksimālu rezultātu.

Zāļu centrā kā galvenās un papildu metodes tiek izmantotas:smēķēšanas lāzerterapijas procedūra
 • Lāzera terapija.
 • Akupunktūra.
 • Ksenona terapija.

Ārstēšanas procesā pacientiem jāatturas no alkoholisko dzērienu, stipras tējas, kafijas, ceptu un pikantu ēdienu lietošanas. Fiziskās aktivitātes, atrašanās svaigā gaisā veicina atveseļošanos. Jums vajadzētu atturēties no spēcīgas pieredzes.

Kā smēķēšanas atmešana ietekmē veselību

Ņemot vērā tabakas dūmu uzņemšanas pārtraukšanu organismā, notiek šādi gadījumi:

 • Asinsspiediena normalizēšana, toksiskas tahikardijas izzušana.
 • Oglekļa monoksīda koncentrācijas samazināšana asinīs līdz normālam līmenim.
 • Asins reoloģisko īpašību un viskozitātes uzlabošana.
 • Elpošanas sistēmas funkciju normalizēšana.
 • Smēķētāja bronhīta pazušana un ar to saistītais klepus elpošanas trakta gļotādu normālas struktūras atjaunošanas dēļ.
 • Koronāro sirds slimību riska samazināšana 2 reizes 1 gadu pēc smēķēšanas pārtraukšanas.

Miokarda infarkta un insulta varbūtības samazināšana.

Mērķa orgānu (plaušas, balsenes, aizkuņģa dziedzeris) onkoloģiskās patoloģijas attīstības riska samazināšana.

Tie, kas atmeta smēķēšanu, palielina atveseļošanos pēc fiziska un garīga stresa. Vīriešiem spēja laika gaitā palielinās. Sievietēm uzlabojas auglība. Dzīves kvalitāte sasniedz augstāku līmeni.

narkologs izraksta smēķēšanas ārstēšanas kursu

Ja esat noskaņots veselīgam dzīvesveidam, bet tajā pašā laikā nepaspējāt pats atteikties no cigaretēm, neuztraucieties. Centra narkologi izvēlēsies visefektīvākās zāles smēķēšanai un darīs visu iespējamo, lai ātri un efektīvi atbrīvotos no atkarības no nikotīna.