Kā viegli un viegli atmest smēķēšanu

Cigarešu atteikums

Agrāk vai vēlāk gandrīz jebkurš smēķētājs nonāk pie secinājuma, ka ir pienācis laiks atmest šo biznesu.

Iemesli var būt ļoti dažādi: darbā sākās represijas, un pat ziemā jāskrien ārā smēķēt; veselība sāka spēlēt izspēles - aizdomīgi ieilga rīta klepus uzbrukumi; izskats atstāj daudz ko vēlamu - āda nokalst, pirksti kļūst dzelteni, smarža no matiem un no mutes ir tik pretīga . . . Variantu ir daudz, un katram ir savs.

Tomēr ne visiem izdodas praktiski realizēt kopēju ideju, un ne uzreiz, atkarība no nikotīna nepazūd viegli. Tajā pašā laikā ārsti vienbalsīgi apgalvo, ka pārliecinošs vairākums smēķētāju spēj paši atmest, ka fiziskā atkarība no nikotīna ir daudzkārt mazāka nekā no alkohola vai narkotikām. Šī ir pirmā grūtība.

Un otrā grūtība slēpjas faktā, ka metodes un līdzekļi, kas vienreiz un uz visiem laikiem sola atbrīvoties no tabakas atkarības, ir pārpludināta jūra, un pat narkotiku atkarībā apmācīts cilvēks nevar uzreiz tajā orientēties. Izvēle ir tāda, ka acis izskrien, asaras sākas galvā, un rokas automātiski izņem no iepakojuma vēl vienu cigareti.

Mēģināsim izdomāt, kā viegli atmest smēķēšanu?

Trīs avoti un trīs komponenti

Visu metožu masu, kā atbrīvoties no tabakas atkarības, var iedalīt trīs lielās kategorijās.

Pirmā grupametodes, kuru pamatā ir terapeitiski ieteikumi šī vārda visplašākajā nozīmē.

Otrā grupa- saistīts ar refleksoloģiju (akupunktūra, elektropunktūra, moksibustija, akupresūra utt. ).

INtrešā grupaietver dažādas zāles, gan nikotīna aizstājējus, gan dažādus citus, ļaujot organismam vieglāk un ātrāk pārvarēt nikotīna atcelšanas sindromu.

Visbiežāk speciālisti izveido paši savus, autora paņēmienus, kas apvienoti no visu trīs grupu metodēm. Turklāt sava amata meistari katram konkrētam pacientam izveido "kokteili".

Vienīgais, par ko lielākā daļa ārstu ir vienisprātis, ir tas, ka jums nekavējoties jāatsakās no smēķēšanas. Tikai 30 minūtes pēc pēdējā uzpūšanās nikotīna koncentrācija asinīs samazinās, un, ja jūs izturēsiet šo brīdi, fiziskā vajadzība pēc nākamās "devas" izzudīs tikai trīs dienas.

Katram savs

Tomēr, ja viss būtu tik vienkārši, mums apkārt būtu niecīgi smēķētāji. Tas nozīmē, ka viss nav tik vienkārši. Patiešām, atkarība no cigaretēm ir ļoti, ļoti individuāla. Mēģināsim izdomāt, kas un kādu iemeslu dēļ smēķē un kā rīkoties, lai atbrīvotos no šī ieraduma.

Nervozs

Šis cilvēks smēķē, lai nomierinātos, savāktu domas, savilktos. Bieži naktī smēķē gultā. Visbiežāk to raksturo eksplozīvas vai vienkārši intensīvas emocijas, no kurām lielākā daļa ir negatīvas. Holerisks, melanholisks vai abpusējs drausmīgs maisījums. Tajā pašā laikā tas var būt ārkārtējs, radošs cilvēks.

Ko darīt?Šeit jums noteikti ir nepieciešams ārsts un ļoti individuāls "kokteilis", kas jums rūpīgi jāizvēlas, pārbaudot visas sastāvdaļas. Iespējams, ka būs nepieciešama medicīniska korekcija - vismaz sedatīvi. Un, protams, mums būs jāatsakās no alkohola, jo mūsu ķermenī cigaretes un alkohols ir saistīti, tā sakot, ģenētiskajā līmenī, un šāda veida personībai glāze vīna vai degvīna šāviens var kļūt tas "sprūda", kas palaiž ierasto un pilnīgi automātisko darbību programmu (cigarešu šķiltavas - dvesma). Persona sākumā var pat nepamanīt, ka atkal smēķē.

Pragmatists

Cigarete viņam ir tikai atpūtas veids. Viņam patīk process, viņš bieži smēķē cigārus, cigarillas vai pīpi, kas ir cieši piestiprinātas pie attēla - atcerieties Čērčilu vai viņa tautieti Šerloku Holmsu. Pragmatiķim svarīga ir rituāla sastāvdaļa - teiksim, pēcpusdienas kafija un cigaretes, vai cigārs un konjaks. Visbiežāk tas ir sangvīns, labas gribas un izlēmīgs, apveltīts ar zināmu varu: uzņēmējs vai politiķis.

Ko darīt?Ārstiem šeit nav ko darīt. Šādiem cilvēkiem viņi bieži vien ir vienīgā autoritāte, citu, tostarp ārstu, viedoklim viņiem nav izšķirošas nozīmes. Šajā gadījumā nedarbosies ne hipnoze, ne adatas, ne psihoterapija, jo cilvēks ir pieradis ticēt tikai sev. Un viņš varēs atmest smēķēšanu tikai tad, ja pats pieņems šādu lēmumu. Piemēram, hobijs ar augstu fizisko slodzi (kalnu velosipēds, alpīnisms, pludināšana pa kalnu upēm utt. ) Var viņu virzīt uz šādu soli.

Atkarīgais

Viņš nesaņem lielu prieku no smēķēšanas. Atkarīgajam tas ir saziņas veids. Viņš sāk smēķēt uzņēmumā, turklāt ļoti agrā vecumā. Darbā viņš nepalaid garām nevienu dūmu pauzi, un nevis tāpēc, ka vēlas smēķēt, bet gan tāpēc, ka tas ir nepieciešams.

Ko darīt?Šāds cilvēks pats par sevi nekad neatteiksies no cigaretēm. Būs nepieciešams ļoti ilgs psihoterapijas un psiholoģiskās rehabilitācijas kurss (process var ilgt pāris gadus). Tas labi iederas hipnozē, reaģē uz visiem "šausmu stāstiem" par smēķēšanu, kas ir ideāla mērķauditorija pret-tabakas (sociālās) reklāmām.

Aizrāvies

Un mīļākais pašaizliedzīgi, uz cūkas krišanu. Protams, cigaretē. Viņam patīk smēķēt, viņš tiek ieslēgts smēķētāju rindās gandrīz no paša uzpūšanās. Viņiem svarīga ir apkārtne - skaisti šķiltavas, spīdīgi iepakojumi, dažādi aksesuāri. Pārsvarā vairumā gadījumu šādi cilvēki izrādās kinestētiski - tas ir, apkārtējo pasauli viņi uztver caur taustes sajūtām, viņiem viss jāpieskaras, jāpieskaras, jāpagriež savās rokās.

Ko darīt?Šādu cilvēku var piespiest atmest smēķēšanu tikai ar ieročiem vai citiem draudiem dzīvībai un veselībai. Var palīdzēt zāles, kas smēķēšanas laikā izraisa sliktu dūšu, fizikālā terapija, akupresūra, akupunktūra, tas ir, iedarbība ar pieskārienu. Ir ļoti svarīgi piešķirt kaut kādu cigarešu aizstājēju - vismaz spēļu konsoli, vismaz jaunāko "iedomāto", es patiešām nevēlos mobilo tālruni, vismaz plaukstdatoru ar irbuli, vismaz jebkuru hobiju kas prasa manuālu darbu. Pretējā gadījumā šāds cilvēks atkal atgriezīsies pie cigaretēm, it īpaši, ja viņa darbs ir saistīts ar sapulcēm un ilgu sēdēšanu pie biroja galda - kinestētiķim tā ir elle.

"Attaisnojumi"

Numurs 1. Klasiskais sieviešu "attaisnojums" - es negribu atmest smēķēšanu, jo man ir bail kļūt resnai

Patiešām, daudzi cilvēki, kas atteikušies no cigaretēm, sāk aizmigloties tieši mūsu acu priekšā. Bet atmest smēķēšanu tam nav nekāda sakara. Vienkārši laika gaitā tiek atjaunota garšas kārpiņu jutība mutē, un pat visparastākais ēdiens sāk šķist dievišķi garšīgs. Kā es varu pretoties? Tātad sākas visa pieejamā yummy absorbcija.

Vai ir iespējams izvairīties no svara pieauguma? Protams. Jums vienkārši pastāvīgi jātur mājā svaigi augļi un dārzeņi, un tieši ar tiem jūs remdējat slāpes pēc jaunām garšas sajūtām. Skābās ogas, piemēram, dzērvenes, šajā jautājumā ir īpaši labas, tikai ziemā to atrast ir diezgan problemātiski. Dažiem cilvēkiem palīdz neliela pudele parasta minerālūdens, kuru viņi pastāvīgi nēsā līdzi. Bija vēlme smēķēt vai doties uz letiņu pēc kūkas - viņi apstājās, izdzēra dažus malkus, un jūs varat turpināt.

Numurs 2. "Attaisnojums" īpaši pieredzējušiem lietotājiem: smēķēšana palīdz aizsargāties pret Parkinsona slimību

Patiešām, bija šāds amerikāņu zinātnieku pētījums. Viņi pat ieteica, ka tabaka satur kaut kādus neiroprotektīvus līdzekļus. Līdz šim mēs to nespējām izdalīt. Jā, un tas nenāk tīrā veidā, bet uzņēmumā, kurā ir četri tūkstoši citu tabakas dūmu sastāvdaļu, piemēram, ar cianīdiem, benzpirēniem, amonjaku, kadmiju un citām neapšaubāmi kaitīgām vielām. Tātad aizsardzības efekts, ja tāds ir, tiek noraidīts ar risku saslimt ar veselu kaudzi slimību.

Bet vai tam ir jēga?

Tas, kā smēķētāja ķermenis reaģē uz tabakas atmešanu, ir atkarīgs no veselības stāvokļa, vecuma un, pats galvenais, no tā, kādā stadijā cilvēks pārtrauc smēķēt tā saukto nikotīna sindromu. Un tomēr, ja jūs atmest smēķēšanu, "nesmēķējot" letālas un neārstējamas slimības, ķermenis laika gaitā patstāvīgi atbrīvojas no saindēšanās sekām ar tabakas dūmu indēm.

Pētījumi liecina, ka patoloģiskas izmaiņas elpošanas sistēmā, piemēram, ko izraisa saindēšanās ar tabakas sadegšanas produktiem, vidēji tiek kompensētas gada laikā pēc tam, kad cilvēks atmeta smēķēšanu. Un citi rādītāji pamazām normalizējas.

Tātad, ja jums pašiem izdodas atteikties no cigaretēm, lieliski. Nu, ja tas neizdodas, jums jāsazinās ar speciālistiem, narkologiem, psihoterapeitiem. Ir vēlams, saskaņā ar viņu draugu, kolēģu, virtuālo paziņu ieteikumiem, kuri ir ārstēti. Un viss noteikti izdosies.